ODDÍLY

FOTBAL

Motorlet Praha je největší fotbalový klub na území městské části Praha 5 a Praha 13. Cílem fotbalového klubu je výchova a příprava dětí pro mládežnický fotbal od 4 do 18 let s možností přechodu do dvou mužstev dospělých.

Náš fotbalový klub sídlí ve sportovním areálu na adrese Butovická 35. Fotbalový klub disponuje hřištěm s travnatým povrchem na hlavním stadionu, tréninkovým hřištěm s umělým povrchem 3. generace a LED osvětlením a dvěma menšími hřišti s umělým povrchem 4. generace a osvětlením, která využívají především týmy přípravkových kategorií.

V současnosti klub reprezentuje přes 500 členů, rozdělených podle věkových kategorií do 17 mužstev. Od kategorie mladší přípravky se všechny týmy účastní soutěží organizovaných PFS či FAČR, přičemž Motorlet hraje na mládežnické úrovni v první či druhé nejvyšší soutěži.

Muži A nastupují od sezóny 2019/2020 v České fotbalové lize (ČFL).

PLAVÁNÍ

Oddíl plavání byl založen v roce 1976 u příležitostí otevření plaveckého bazénu v areálu Radlice. Oddíl se věnuje sportovnímu plavání a závodní přípravě od kategorie nejmladších žáků a žaček až po juniorské a dospělé plavce. Členkou kvalifikovaného trenérského týmu je i bývalá česká rekordmanka a dvojnásobná olympionička Martina Pechová, roz. Moravčíková. Vedle sportovních ambicí je v oddílu kladen důraz na vytvoření celoživotní lásky k pohybu a plavání.

Mezi úspěšné odchovankyně oddílu patří Barbora Seemanová, která je mistryní Evropy (2020) a finalistkou Letních olympijských her v Tokiu (2020), Helena Pikhartová a Kristýna Kolářová, které jsou účastnice Mistrovství Evropy (2010) a Michal Ledl, který je medailistou z Mistrovství Evropy v krátkém bazénu (2012).

Oddíl plavání
plavecký bazén SK Motorlet Praha, Radlická 298/105, Praha 5 – Radlice, 150 00
předseda oddílu: doc. RNDr. Vasilis Teodoridis, Ph.D.
kontakt: 725 243 165, e-mail: vasilis.teodoridis@skmop.cz

nábor do oddílu, hospodář oddílu: Jaroslav Lochman
kontakt: 605 814 264, e-mail: jaroslav.lochman@skmop.cz

MODERNÍ GYMNASTIKA

Oddíl moderní gymnastiky sídlí přímo v místě plaveckého areálu na Praze 5. Od svého počátku v roce 1975, ještě pod jménem SSK Motorlet Praha připravuje jedny z nejkvalitnějších moderních gymnastek v České republice včetně bývalých československých a českých reprezentantek.

Oddíl MG čítá okolo 80 členů ve věku od 4 do 18 let. Závodnice jsou rozděleny do skupin dle věku a výkonnosti. Nejmladší závodnice se připravují na soutěže Základního programu MG, dále jsou zastoupeny i všechny kategorie povinného programu a skupina vrcholových závodnic, které se připravují na mezinárodní program.

Závodnice oddílu MG se pravidelně účastní přebornických, mistrovských pohárových i mezinárodních soutěží. Velkou posilou jejich výkonnosti jsou právě mezinárodní pohárové soutěže, kde mají možnost změřit své síly s kvalitní mezinárodní konkurencí.

Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat osobní údaje. Své nastavení můžete spravovat zde.